Jarosław Jaromi Drażewski

D o s s i e r - rok po roku
(ostatnia aktualizacja - 2 lipca 2011r.)

1961
21 MAJA W 111 Wojskowym Szpitalu Rejonowym w Poznaniu, bluesman Jarosław Jaromi Drażewski przychodzi chętnie na świat.
31 MAJA Jaromi zamieszkuje w Kościanie, gdzie właśnie jego rodzicom przydzielono w bloku mieszkanie.
Blok w którym zamieszkał Jaromi - Kościan, ul. Bączkowskiego 34 (prawe wejście), mieszkanie nr 7
fot. Jaromi
1967
MAJ W programie TV, oglądanym w czarno-białym aparacie marki Stadion 2, produkcji NRD, Jaromi pierwszy raz słyszy bluesa. Bluesa grał zespół dixielandowy.
1968
WIOSNA Pierwszy instrument Jaromiego - skrzypce - został bardzo szybko zniszczony przez jego braci w walce szermierczej. Jaromi umiał już zagrać na skrzypcach wstęp do oberka.
JESIEŃ Drugi instrument Jaromiego - plastikowy saksofonik - został rozbity na głowie jego brata - Jurka Ogórka, przez ich tatę Jana.
1970
WIOSNA Jaromi rozpoczyna samodzielną naukę gry na gitarze swego brata - Jurka Ogórka.
Jaromi - dziewięcioletni (Kościan - 21 maj 1970r.)
fot. Jurek Ogórek
1971
ZIMA Jaromi już potrafi zagrać na gitarze utwór Breakoutów - Kiedy byłem małym chłopcem, i wcale mu nie przeszkadza, że gra ten utwór w tonacji durowej.
1980
WIOSNA Jaromi kupuje swą pierwszą gitarę elektryczną. Jest to twór Dolnośląskiej Fabryki Instrumentów Lutniczych - gitara DEFIL - Jola 2.
Gitara DEFIL - Jola 2
fot. nieznany
LATO Jaromi rozpoczyna współpracę w swoim pierwszym zespole - THE KEY.
The Key - od lewej: Jaromi, Krzysztof Michniewicz, ???, Roman Włodarkiewicz
fot. nieznany
JESIEŃ Jaromi przerabia swą pierwszą gitarę elektryczną polskiej marki DEFIL - Jola 2. Główkę gryfu fantazyjnie obcina, oraz zmienia body na własną konstrukcję - cienka drewniana fantazyjnie modelowana deska, przykręcona do 5mm blachy stalowej, do której również mocowany był gryf.
Gitara Widelec
fot. nieznany
1981
WRZESIEŃ Jaromi rozpoczyna współpracę ze swoim drugim zespołem - OMEN.
Omen: Krzysztof Michniewicz, Jaromi, Piotr Dudziak, Mirek Drzewiecki
fot. nieznany
28 PAŹDZIERNIK Rozpoczęła się prawie 2-letnia przerwa w życiorysie Jaromiego - zasadnicza służba wojskowa w Ludowym Wojsku Polskim.
Ciało Jaromiego odbywało też zasadniczą służbę wojskową...
Od lewej: Jerzy Pilak, Jaromi, Marek Wasik.
fot. nieznany
1983
14 PAŹDZIERNIK Zakończyła się prawie 2-letnia przerwa w życiorysie Jaromiego - zasadnicza służba wojskowa w Ludowym Wojsku Polskim.
Chusta Rezerwisty Jaromiego
fot. Jaromi
1984
JESIEŃ Rozpada się pierwszy zespół Jaromiego - THE KEY.
1985
LATO Jaromi wycofuje się ze współpracy ze swym drugim zespołem - OMEN.
1986
STYCZEŃ Jaromi rozpoczyna współpracę z trębaczem Eugeniuszem Flisikowskim. Razem tworzą bluesowo-jazzowy duet TWO PLAYERS.
Two Players - od lewej: Jaromi, Eugeniusz Flisikowski
fot. nieznany
MAJ Duet TWO PLAYERS zdobywa 1-wsze miejsce na 2-gim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Osiecznie.
WRZESIEŃ Jaromi kupuje używany saksofon altowy marki Weltklang, na którym sam uczy się grać, tworząc sobie z sąsiada mieszkającego piętro niżej - wroga po wsze czasy.
1987
MAJ Duet TWO PLAYERS zdobywa 1-wsze miejsce na 3-cim Konkursie Młodych Instrumentalistów w Osiecznie.
WRZESIEŃ Przez zaniechanie - kończy się współpraca duetu TWO PLAYERS.
1988
JESIEŃ Po październikowym koncercie James "Sugar Blue" Whiting Band, na festiwalu Jazz Jamboree w Warszawie, Jaromi podejmuje decyzję o zakupie swej pierwszej harmonijki ustnej. Była to chromatyczna harmonijka BANDMASTER, wyprodukowana w NRD.
1990
30 MARCA Solowy debiut Jaromiego na ogólnopolskiej scenie bluesowej - udział w konkursie (jako gitarzysta) na imprezie Zaczarowany Świat Harmonijki, w poznańskim klubie "Słońce". Jaromi nie zdobywa żadnej nagrody.
1991
12 KWIETNIA Pierwszego dnia poznańskiego festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki, w klubie "SŁOŃCE", Jaromi nawiązuje współpracę z harmonijkarzem śpiewającym - Andrzejem Batyckim. Razem tworzą duet pn. HOUSE PLATZ BLUES
House Platz Blues - od lewej: Jaromi, Andrzej "Baton" Batycki
fot. "Jajko"
13 KWIETNIA Drugiego dnia festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki, duet HOUSE PLATZ BLUES bierze udział w konkursie i zdobywa 1-wsze miejsce.
14 KWIETNIA Trzeciego dnia festiwalu Zaczarowany Świat Harmonijki, duet HOUSE PLATZ BLUES gra w koncercie laureatów.
17 MAJA Duet HOUSE PLATZ BLUES wygrywa eliminacje do festiwalu RAWA BLUES, które odbyły się w katowickim klubie Akant.
28 WRZEŚNIA Duet HOUSE PLATZ BLUES gra na Głównej Scenie Katowickiego Spodka, podczas festiwalu RAWA BLUES.
1992
31 LIPCA Ostatni występ duetu HOUSE PLATZ BLUES, odbył się na festiwalu PIKNIK COUNTRY, nad jeziorem Czos w Mrągowie.
28 LISTOPADA Jaromi solo - bierze udział w konkursie, oraz zostaje laureatem, podczas V Ogólnopolskich Spotkań Bluesowych BLUES FEST'92, w klubie Gencjana w Jeleniej Górze. Nagroda - 3-dniowa sesja nagraniowa, za zdobycie 3-ciego miejsca.
Dochodzi też na tej iprezie, do pierwszego spotkania i poznania się Jaromiego, z muzykami z zespołu BLUES FLOWERS - Robertem Grześkowiakiem, Maciejem Kręcem, oraz Pawłem Kuśnierkiem (wtedy jeszcze występującego pn. Four Pink Flowers).
1993
18-20 STYCZNIA Jaromi dokonuje swych pierwszych solowych nagrań, w Studiu ARLEKIN, w Zielonej Górze.
WIOSNA Jaromi własnym sumptem wydaje swe pierwsze solowe nagrania na kasecie MC. Kaseta nosi tytuł "Sings The Blues". Zawiera ona materiał z sesji nagraniowej dokonanej w Studiu ARLEKIN w Zielonej Górze. Jaromi nazywa swoją wytwórnię po prostu: Jaromiego Własny Sumpt.
4 CZERWCA Brodnica - klub "PIANO". Impreza pn. MINI BRODNICA. Jaromi bierze udział w konkursie, w którym nie zdobywa żadnej nagrody. Jednakże po imprezie, w hotelu - pierwszy raz pije wódkę z członkami zespołu BLUES FLOWERS.
17 LIPCA Głowaczewo. Festiwal BLUES NAD PIŁAWĄ'93. Jaromi bierze udział w konkursie i otrzymuje wyróżnienie, po czym gra w koncercie laureatów. Ponadto podczas tej imprezy poznaje dwóch muzyków z którymi w przyszłości - z jednym w bardzo bliskiej, a z drugim w neco odleglejszej, będzie mu dane współpracować. Pierwszy - to harmonijkarz Michał Cielak Kielak, a drugi to puzonista Andrzej Brzeski.
30 LIPCA Zakrzewo - Dom Polski. Impreza BLUES NOCĄ'93. Jaromi solo - gra w konkursie w którym nie zdobywa żadnej nagrody, jednakże dzień później...
31 LIPCA ... najpierw po południu na leżącym na trasie BLUES EXPRESSU dworcu kolejowym w Krajence, a potem wieczorem na scenie nad jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie, gra gościnnie na harmonijce z zespołem BLUES FLOWERS.
Blues Flowers w Krajence - Blues Express Zakrzewo - 31 lipiec 1993r.
fot. Piotr Pydyn
1 SIERPNIA Podczas powrotnej podróży pociągiem z Zakrzewa, lider BLUES FLOWERS - Robert Grześkowiak oznajmił Jaromiemu, że został on właśnie członkiem zespołu BF.
Blues Flowers w Pile - droga powrotna z Zakrzewa.
fot. ???
20 SIERPNIA Bolesławiec - kino Forum - BLUES NAD BOBREM. Jaromi solo - gra w konkursie i zdobywa nagrodę - płaskorzeźba w drewnie przedstawiająca most nad Bobrem w kształcie gitary.
Nagroda w konkursie Blues Nad Bobrem 1993
21 SIERPNIA Bolesławiec - Amfiteatr - BLUES NAD BOBREM. Jaromi solo - gra w konercie laureatów.
24 SIERPNIA Jaromi wybrał się do Poznania w celu zakupu swych pierwszych harmonijek diatonicznych. Były to harmonijki firmy HOHNER - Blues Harp, a ponieważ zauważył w sklepie harmonijkę chromatyczną Toots Hardbopper, więc także ją kupił.
3-5 GRUDNIA Zielona Góra - Studio POLYSOUND. Zespół BLUES FLOWERS dokonuje pierwszych swych nagrań.
Blues Flowers w studiu PolySound, w Zielonej Górze - 5 grudnia 1993r.
fot. Beno Musielak
1994
4 LUTEGO Warszawa. Studio S-4 TVP. Zespół BLUES FLOWERS nagrywa koncert dla firmy fonograficznej ZEITZ MUSIC.
Blues Flowers w studiu S-4 TVP, w Warszawie - 4 lutego 1994r.
fot. M. Michalak
19 LUTEGO Szczecin - Klub Słowianin - Festiwal BLUESADA. Zespół BLUES FLOWERS gra w konkursie, zostaje laureatem i w nagrodę otrzymuje sesję nagraniową w szczecińskim studiu MIDAT.
20 CZERWCA Kaseta MC zespołu BLUES FLOWERS pt. "Koncert 100%" wydana przez firmę fonograficzną ZEITZ MUSIC, ukazała się w sklepach.
4-9 LIPCA Zakrzewo - Festiwal BLUES EXPRESS'94. Henryk Szopiński zostaje członkiem zespołu BLUES FLOWERS.
3 SIERPNIA Festiwal Muzyków Rockowych JAROCIN'94. Zespół BLUES FLOWERS gra koncert eliminacyjny w JOK-u. Zespół zostaje zaliczony do występu na Scenie Głównej.
5 SIERPNIA Festiwal Muzyków Rockowych JAROCIN'94. BLUES FLOWERS gra koncert laureatów na Scenie Głównej na stadionie.
24-28 PAŹDZIERNIKA Zespół BLUES FLOWERS realizuje przyznaną mu w nagrodę - sesję nagraniową w Studiu MIDAT, w Szczecinie.
Blues Flowers w studiu MIDAT - Szczecin - 28 październik 1994r.
od lewej: Maciej Kręc, Jaromi, Robert Grześkowiak, oraz realizator Wojciech Bartz.
fot. Paweł Kuśnierek
1995
23 MAJA Jaromi zakupuje od Macieja Sobczaka, gitarę elektryczną FRAMUS MISSOURI 5/60L - made in Germany (1960).
Gitara elektryczna - FRAMUS MISSOURI 5/60L - made in Germany (1960)
27 LISTOPADA Warszawa. Studio Filmowe PANORAMA. Zespół BLUES FLOWERS kręci teledysk dla MUZYCZNEJ JEDYNKI. Reżyseria, scenariusz, montaż - Filip Kovcin. Zdjęcia - Jarosław Szoda.
20 GRUDNIA Zespół BLUES FLOWERS odbywa sesję nagraniową w Studiu Mariusza Nawrockiego w Poznaniu.
1996
12 STYCZNIA Premiera teledysku zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Nie będę grzecznym chłopcem" w MUZYCZNEJ JEDYNCE (Pr. 1 TVP).
26 KWIETNIA Teledysk zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Nie będę grzecznym chłopcem", dochodzi do 1-wszego miejsca w notowaniach MUZYCZNEJ JEDYNKI.
27 LIPCA Sesja nagraniowa zespołu BLUES FLOWERS, w Studiu POLYSOUND, w Zielonej Górze.
14 SIERPNIA Ostatnie notowanie teledysku zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Nie będę grzecznym chłopcem", w MUZYCZNEJ JEDYNCE, po którym spada z listy. Teledysk utrzymywał się przez 20 tygodni (w tym 4 na 1-wszym miejscu!!!) w notowaniach Gorącej Dziesiątki Muzycznej Jedynki (wiosna-lato'96).
12 PAŹDZIERNIKA Toruń. Uroczyste otwarcie EMPIKU. Na otwarciu gra grupa GREEN GRASS, z którą Jaromi miał zaszczyt wtedy po raz pierwszy gościnnie zagrać.
17 PAŹDZIERNIKA Bydgoszcz - Klub TRYTONY (później ElJazz). Piereszy koncert duetu CIELAK & JAROMI.
1997
16 LUTEGO Ukazała się płyta BLUES FLOWERS, pt. "Nie będę grzecznym chłopcem". Płytę wydała firma fonograficzna FLOWER RECORDS, założona przez Roberta Grześkowiaka.
BLUES FLOWERS - Nie będę grzecznym chłopcem 1997
WRZESIEŃ Oficyna Wydawniczea Atena, wydała Encyklopedię Muzyki Popularnej - BLUES W POLSCE, autorstwa Marka Jakubowskiego i Mariusza Szalbierza - Wydanie I. Znalazły się w niej hasła między innymi: BLUES FLOWERS; HOUSE PLATZ BLUES. Do wydawnictwa dołączono też składankową płytę CD, na której zamieszczono jedno nagranie zespołu BLUES FLOWERS.
BLUES W POLSCE 1997
12 LISTOPADA Zielona Góra. Studio POLYSOUND. Jaromi nagrywam materiał solowy (4 utwory).
1998
24 PAŹDZIERNIKA Gdańsk. CELTIC PUB. Pierwszy raz Jaromi gra gościnnie koncert z zespołem Jacka Siciarka - DZIEŃDOBRY.
24 LISTOPADA Zielona Góra. Studio POLYSOUND. Jaromi nagrywam materiał solowy (5 utworów).
1999
16 LUTEGO Zielona Góra. Studio POLYSOUND. Jaromi nagrywam materiał solowy (11 utworów).
20 LUTEGO Jaromi własnym sumptem wydaje swoją drugą kasetę MC. Kaseta nosi tytuł "Jestem bluesmanem". Zawiera materiał z trzech sesji nagraniowych dokonanych w Studiu POLYSOUND w Zielonej Górze, w latach 1997-1999.
13 MARCA Oborniki Śląskie. OOK (Obornicki Ośrodek Kultury). Jaromi gra pierwszy koncert z założonym przez Tadeusza Boguckiego, zespołem BLUES MENU: Tadeusz Bogucki - śpiew, bas, Przemysław Czaja i Paweł Kanonowicz - gitary, Jaromi - harmonijki, Tomasz Szałęga - perkusja.
9 LIPCA Zakrzewo. BLUES EXPRESS'99. Koncert formacji pn. BLUES FLOWERS SPECIAL PROJECT, czyli BLUES FLOWERS z gośćmi: Jacek Siciarek - śpiew, gitara; Adam Wendt - saksofon tenorowy.
15 LIPCA Łeba. OGRÓDEK PIWNY "EB". Jaromi gra pierwszy (nie jamowy) koncert w duecie z Jackiem Siciarkiem.
13 LISTOPADA Oborniki Śląskie - OOK. Jaromi zapoznaje się z Magdą Piskorczyk, po czym dochodzi do pierwszego wspólnego koncertu - Jaromi gra gościnnie z ówczesnym zespołem Magdy - SEXY MAMA.
2000
15.03-5.06 Nastąpiła prawie 3-miesięczna przerwa w życiorysie Jaromiego, ze względu na leczenie szpitalne - operacja na otwartej czaszce.
28 CZERWCA Poznań. Studio GIEŁDA. Jaromi dogrywa jedną partię harmonijki, do materiału na płytę zespołu DZIEŃ KOBIET. Miał brać udział w nagraniu całej płyty, lecz z przyczyn zdrowotnych tego nie uczynił. Do materiału na tę płytę dodano też jedną gitarową solówkę Jaromiego, wyciętą ze śladu z nagranej wcześniej demówki.
3 LIPCA Premiera wydanego przez firmę ZIC ZAC, singla zespołu DZIEŃ KOBIET, pt. "Letnie grzanie".
DZIEŃ KOBIET - Letnie grzanie 2000
2001
24 MARCA Oborniki Śląskie - OOK. Pierwszy koncert - niestety, jak się później okazało - efemerycznej grupy LADY AND GENTLEMEN: Magda Piskorczyk - śpiew; Jaromi - gitary, harmonijki; Tadek Bogucki - bas; Tomasz Szałęga - perkusja.
8 CZERWCA Milicz - DNI ZIEMI MILICKIEJ. Zespół BLUES MENU akompaniuje Tony'emu McPhee - koncert na estradzie plenerowej.
od lewej: Tadeusz Bogucki, Jaromi, Paweł Kanonowicz, Tony McPhee.
Dni Ziemi Milickiej - 8 czerwiec 2001r.
fot. Barbara Tabaczka
14 LIPCA Zakrzewo. Festiwal BLUES EXPRESS. Ten to koncert zespołu BLUES FLOWERS nad jeziorem Proboszczowskim, miał być pożegnalnym koncertem Macieja Kręca. Jednak okazało się, że nie był to koncert pożegnalny, a jedynie rozpoczynający ponad 2-letnią absencję Macieja w zespole BLUES FLOWERS.
27 WRZEŚNIA Leszno. COLLAGE CAFE. Ten koncert BLUES FLOWERS był pierwszym koncertem Arkadiusza Lisowskiego, jako nowego (etatowego) basisty BLUES FLOWERS. Aczkolwiek grał on już wcześniej kilka koncertów z tym zespołem, jako zastępstwo za Macieja Kręca, gdy temu ostatniemu nie pasował jakiś termin.
6 PAŹDZIERNIKA Katowice - Spodek - RAWA BLUES FESTIVAL. Występ formacji BLUES FLOWERS na Scenie Głównej.
7 GRUDNIA Jaromi kupuje komputer, co stanie się głównym przyczynkiem do stworzenia wkrótce Studia Nagrań OBRABIARKA JARKA.
2002
11 STYCZNIA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje od razu dwie płyty solowe Jaromiego. Pierwsza płyta - to wznowienie wydanego w 1993r. na kasecie MC materiału, pt. "Sings The Blues". Druga płyta - to wznowienie wydanego w 1999r. na kasecie MC materiału, pt. "Jestem bluesmanem".
JAROMI - Sings The Blues 1993
JAROMI - Jestem bluesmanem 1999
8 KWIETNIA Poznań - Studio GIEŁDA. Zespół BLUES FLOWERS rozpoczął sesję nagraniową materiału przeznaczonego na płytę pod tytułem "Spoko Wodza".
12 KWIETNIA Poznań - Studio GIEŁDA. Magda Piskorczyk nagrała gościnnie swój śpiew w utworze "Nie będę grzeczną dziewczynką", przeznaczonym na płytę BLUES FLOWERS pt. "Spoko Wodza".
20 KWIETNIA Kościan - deptak przy ulicy Wrocławskiej. Występuje tutaj uliczna kapela pn. Objazdowy Teatr CZUDAKI. Jaromi dołącza do niej z harmonijką i wywiązuje się jam session.
25 KWIETNIA Jaromi i muzycy z Objazdowego Teatru CZUDAKI: Władimir "Rosso" Karjażajew - bas; Mikołaj "Warros" Radżajewis - keyboard; Sierioża "Drams" Jawkrjałow - perkusja, zakładają efemeryczny kwartet YASSNY GVINT, w celu nagrania płyty z muzyką instrumentalną. Tego dnia rozpoczęli sesję nagraniową w Objazdowym Studiu Objazdowego Teatru CZUDAKI.
21 MAJA Ostatni dzień sesji nagraniowej zespołu YASSNY GVINT.
29-31 SIERPNIA Jaromi dokonał pierwszych nagrań w swoim prywatnym Studiu OBRABIARKA JARKA. Był to materiał na płytę solową Jaromiego, pt. "Ballada o Obcym i o Jaśku Warchole".
JESIEŃ Ukazują się dwie kolejne płyty wydane przez firmę - Jaromiego Własny Sumpt. Pierwsza - jest to płyta formacji YASSNY GVINT, pt. "Virtualni Virtuozi". Druga - to solowa płyta Jaromiego, pt. "Ballada o Obcym i o Jaśku Warchole".
YASSNY GVINT - Virtualni Virtuozi 2002
JAROMI - Ballada o Obcym i o Jaśku Warchole 2002
2003
22-26 STYCZNIA Kościan - Studio OBRABIARKA JARKA. Jaromi nagrywa gitarowe partie rytmiczno harmoniczne, do utworów przeznaczonych na płytę duetu CIELAK & JAROMI, pt. "Rozum Cielęcy".
30 STYCZNIA Kościan - Studio OBRABIARKA JARKA. Michał Cielak Kielak dogrywa partie haromnijek, do utworów przeznaczonych na płytę duetu CIELAK & JAROMI, pt. "Rozum Cielęcy".
LUTY Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje płytę duetu CIELAK & JAROMI, pt. "Rozum Cielęcy".
CIELAK & JAROMI - Rozum Cielęcy 2003
23 KWIETNIA Bydgoszcz - Studio Radia PiK. Jaromi bierze udział w nagraniu wszystkich utworów na płytę Michała "Cielaka" Kielaka, pt. "tribute to Ryszard "Skiba" Skibiński
19 MAJA Firma fonograficzna - Flower Records, wydaje płytę zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Spoko Wodza".
BLUES FLOWERS - Spoko Wodza 2003
LATO Firma fonograficzna - Cielęce Ręce, wydaje płytę Michała "Cielaka" Kielaka, pt. "tribute to Ryszard "Skiba" Skibiński
MICHAŁ CIELAK KIELAK - tribute to ... Skiba ... 2003
6 GRUDNIA Zakrzewo - Dom Polski. BENEFIS Z OKAZJI 10-LECIA BLUES FLOWERS. Na basie gra Maciej Kręc, który wkrótce po tym benefisowym koncercie podjął decyzję o powrocie do zespołu.
13 GRUDNIA Bydgoszcz - Studio Radia PiK. JAROMI & SZULERZY: Marcin Szulkowski - gitary, Michał Cielak Kielak - harmonijki, Paweł Urowski - bas, Miłosz Szulkowski - perkusja, Ola Więtczak - śpiew, nagrywają materiał na płytę pt. "Gra w piki daje wyniki"
ZIMA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje kolejną solową płytę Jaromiego, nagraną w Studiu OBRABIARKA JARKA. Płyta nosi tytuł "Folk Goes Blues".
JAROMI - Folk Goes Blues 2003
2004
22 MARCA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje kolejną solową płytę Jaromiego, nagraną w Studiu OBRABIARKA JARKA. Płyta nosi tytuł "Experienced".
JAROMI - E x p e r i e n c e d 2004
9-10 KWIETNIA Oborniki Śląskie - Studio Jacka Maciołka. Jaromi nagrywa partie harmonijek, gitary akustycznej HOHNER MC-06 (nylonowe struny), oraz saksofonu tenorowego, na płytę zespołu BLUES MENU, pt. "Za ścianą rodzi się blues".
CZERWIEC Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje płytę formacji JAROMI & SZULERZY, pt. "Gra w piki daje wyniki".
JAROMI & SZULERZY - Gra w piki daje wyniki 2004
22 LIPCA W plebiscycie pisma "Gitara i Bas", płyta zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Spoko Wodza", została uznana Płytą Roku 2004 - w kategorii: Najlepsza Bluesowa Płyta Gitarowa!
W plebiscycie pisma "Gitara i Bas", płyta zespołu Blues Flowers,
pt. Spoko Wodza, została uznana Płytą Roku 2004 - w kategorii: Najlepsza Bluesowa Płyta Gitarowa!
19 SIERPNIA Ukazuje się pierwsza płyta zespołu BLUES MENU. Płyta ta nosi tytuł "Za ścianą rodzi się blues".
BLUES MENU - Za ścianą rodzi się blues 2004
2 PAŹDZIERNIKA Ostrzeszów - Kinoteatr PIAST - KONCERT DLA KAWY. Koncert duetu CIELAK & JAROMI z gośćmi: Adamem Kuliszem - gitara, Sebastianem Ceglarkiem - bas. Koncert ten zostaje nagrany.
21 PAŹDZIERNIKA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje kolejną solową płytę Jaromiego, nagraną w Studiu OBRABIARKA JARKA. Płyta nosi tytuł "Blue Train".
JAROMI - Blue Train 2004
2005
5 LUTEGO Od dzisiaj dostępna jest w sieci strona internetowa Jaromiego. ŁebMajstrem jest oczywiście Jaromi.
Pierwsza wersja strony internetowej Jaromiego. 2005
MARZEC Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje płytę koncertową duetu CIELAK & JAROMI, nagraną z udziałem gości: Adama Kulisza i Sebastiana Ceglarka. Materiał nagrano 2 października 2004 roku w Kinoteatrze PIAST, w Ostrzeszowie, podczas imprezy pn. KONCERT DLA KAWY. Płyta nosi tytuł: "Koncert w Ostrzeszowie dla Kawy".
CIELAK & JAROMI - Koncert w Ostrzeszowie dla Kawy 2005
3-5 MAJA Na zamówienie Gerarda Urbana, Jaromi nagrywa w Studiu OBRABIARKA JARKA utwór, pt. "Ile wiatru mi potrzeba". Nagranie ma być przeznaczone na składankową płytę, poświęconą pamięci Papieża Jana Pawła II.
6 MAJA Leszno - Klub Vademecum. Jaromi gra okazjonalnie/gościnnie koncert z zespołem Adama Kulisza - COOLISH BLUES SESSION.
1 CZERWCA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje kolejną solową płytę Jaromiego, nagraną w Studiu OBRABIARKA JARKA. Płyta nosi tytuł "Bluesy jednoosobowe".
JAROMI - Bluesy jednoosobowe 2005
11 CZERWCA Ostrzeszów - Kinoteatr PIAST. Jaromi bierze udział w wykreowanej przez Adama Kulisza imprezie, pn. Polish Blues Session. Był to koncert nagrywany - z zamysłem wydania nagrań na płycie - z udziałem różnych zaproszonych muzyków - czołowych postaci polskiej sceny bluesowej.
19 PAŹDZIERNIKA Firma fonograficzna - Flower Records, wydaje płytę zespołu BLUES FLOWERS. Płyta ma tytuł: "bluesmenty".
BLUES FLOWERS - b l u e s m e n t y 2005
30 PAŹDZIERNIK Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje kolejną solową płytę Jaromiego, nagraną w Studiu OBRABIARKA JARKA. Płyta nosi tytuł "Polski blues standards".
JAROMI - Polski blues standards 2005 / 2006
2006
24 LUTEGO Otwock - Hefajstos - 2.urodziny Blues mieszka w Otwocku. Zespół BLUES FLOWERS & Tadeusz Drozda wykonują wspólnie na scenie utwór bluesowy.
WIOSNA Firma fonograficzna - Flower Records, wznawia solową płytę Jaromiego, pt. "Polski blues standards".
JAROMI - Polski blues standards 2005 / 2006
14 LIPCA Piła - BLUES EXPRESS - Stacja Wyspa: Tutaj Jaromi po raz pierwszy zagrał gościnnie z zespołem KASA CHORYCH (na harmonijce w utworze "No Woman, No Cry".
2007
8 LUTEGO Płyta Jaromiego, pt. "Polski blues standards" otrzmała Nominację do nagrody: FRYDERYK 2006, przyznawanej przez Akademię Fonograficzną.
1 MARCA Od dzisiaj dostępna jest w sieci strona internetowa zespołu BLUES FLOWERS - którą wykonał Jaromi.
13 KWIETNIA Otwock - Hefajstos - Blues mieszka w Otwocku. Zespół BLUES FLOWERS & Janusz Korwin-Mikke wykonują wspólnie na scenie utwór pt. Podatki i ZUS blues.
8 LIPCA Gostycyn - GOK. Jaromi zagrał gościnnie z zespołem Jacka Herzberga - DOKTOR BLUES.
14 SIERPNIA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje pierszą solową płytę DVD Jaromiego. Płyta ma tytuł: "Jaś Fasola Polskiego Bluesa".
19 PAŹDZIERNIKA Firma fonograficzna - Flower Records, wydaje solową płytę Jaromiego. Płyta ma tytuł: "Boogie Woogie Centryfugi".
JAROMI - Boogie Woogie Centryfugi 2007
23 GRUDNIA Jaromi uruchamia własne Kino na portalu internetowym YouTube, gdzie sukcesywnie będzie zamieszczał swoje ruchome obrazy muzyczne. Zamieszczanie rozpoczął dziś filmem z piosenką pt. "Gdybym nie płacił ZUS'u".
2008
27-28 MARCA Oborniki Śląskie - Studio Nagraniowe Jacka Maciołka. Jaromi rozpoczął dogrywanie dźwięków swoich instrumentów, do kilku utworów na płytę zespołu BLUES MENU - Chiński Mur.
WRZESIEŃ Firma fonograficzna - Flower Records, wydaje płytę zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Smacznego!".
BLUES FLOWERS - S m a c z n e g o ! 2008
16 WRZEŚNIA Firma fonograficzna - 4everMUSIC, wydaje pięciopłytowe pudełko pt. "Antologia Polskiego Bluesa" W zbiorze nagrań, znalazło się jedno nagranie solowe Jaromiego, oraz jedno nagranie zespołu BLUES FLOWERS.
ANTOLOGIA POLSKIEGO BLUESA - blues i okolice 2008
ANTOLOGIA... - blues mieszka w polsce 2008
GRUDZIEŃ Ukazuje się druga płyta zespołu BLUES MENU. Płyta ma tytuł: "Chiński Mur".
BLUES MENU - Chiński Mur 2008
2009
12 LUTEGO Płyta zespołu BLUES FLOWERS, pt. "Smacznego!" otrzmała Nominację do nagrody: FRYDERYK 2009,
4 MARCA Firma fonograficzna - Jaromiego Własny Sumpt, wydaje drugą solową płytę DVD Jaromiego, a właściwie jest to podwójny album. Album nosi tytuł: "JaRoMiFaSoLaSiDo - czyli: Dalszy ciąg przygód Jasia Fasoli Polskiego Bluesa".
5 LIPCA Piła - Classic Pub. Jaromi pierwszy raz w życiu zagrał koncert
z murzynami. Gitarzysta Mike Russell zaprosił Jaromiego do gościnnego zagrania na harmonijkach z jego zespołem .
11 LIPCA Po czterech latach od nagrania - ukazuje się na płycie CD, projekt Adama Kulisza - POLISH BLUES SESSION - Ostrzeszów 2005, w którym to projekcie Jaromi miał zaszczyt uczestniczyć.
20 PAŹDZIERNIKA Premiera wydanego przez Jaromiego Własny Sumpt - singla, pod tytułem "Frechowno Baba" - czyli z piosenką znaną wcześniej pod tytułem "Zła kobieta" - tutaj tekst ten został przetłumaczony przez Mariana Antoniego Bartkowiaka na gwarę poznańską.
1 GRUDNIA Premiera wydanego przez Jaromiego Własny Sumpt - singla, pod tytułem "Nie byde fifnym szarankiym" - czyli z piosenką znaną wcześniej pod tytułem "Nie będę grzecznym chłopcem" - tutaj tekst ten został przetłumaczony przez Mariana Antoniego Bartkowiaka na gwarę poznańską.
27 GRUDNIA Premierowy koncert formacji modern jazzu: Jam Ping Pong - w składzie: Marcin Ruszkiewicz - bas, Tomek Boguś - perkusja, Michał Dolata - gitara, Jaromi Drażewski - gitara, harmonijki. Koncert odbył się w klubie Kuźnia, w Kościanie.
2010
6 KWIETNIA Premiera wydanego przez firmę - Jaromiego Własny Sumpt - singla, pod tytułem "Pyrki dla Pężyrki"
15 PAŹDZIERNIKA Nakładem wytwórni Jaromiego Własny Sumpt, ukazały się: singiel formacji Cielak & Jaromi - "Maślunka blues", oraz płyta CD Jaromiego - "Blubrane bluesy zez Pyrlandii".
CIELAK & JAROMI - Maślunka blues 2010
JAROMI - Blubrane bluesy zez Pyrlandii 2010
29 LISTOPADA Na YouTube'owym koncie Jaromiego, pn. Kino Jaromiego, ukazał się 50-nty wideoklip. Jaromi postanowił zadedykować go Ojcu Polskiego Bluesa - Tadeuszowi Nalepie, i zmontował ten wideoklip, do swojej, zamieszczonej na płycie "Polski Blues Standards" (2006), wersji kompozycji spółki Nalepa-Loebl, pt. "Kiedy byłem małym chłopcem".
30 GRUDNIA Po dwóch latach od nagrania, ukazała się koncertowa płyta zespołu Blues Menu. Nosi ona tytuł "na żywo w Bajce".
2011
27 MAJA Premierowy koncert tria - Jaromi zez Ekom - w składzie: Jaromi Drażewski - gitara, harmonijki, śpiew, Joanna Dudkowska - bas, Tomek Boguś - perkusja. Koncert miał miejsce w klubie Kuźnia, w Kościanie.
6-11 CZERWCA Trasa koncertowa zespołu Blues Menu, w Kazachstanie.
1 LIPCA Premiera wydanego przez Jaromiego Własny Sumpt - JAROMIEGO maxi singla pierwszego
2012
21 MAJA Premiera pierwszego singla zespołu Jaromi zez Ekom.
Singiel ma tytuł "Bo ciyngiym jadakum kłapała".
24 WRZEŚNIA Premiera wydanej przez Urząd Miejski Kościana, pierwszej płyty CD zespołu Jaromi zez Ekom. Płyta nosi tytuł "Blubrana migana zez Kościana".
9 PAŹDZIERNIKA Premierę miał wydany nakładem JWS - "Jaromiego Maxi Singiel Drugi", noszący podtytuł "Fiaty małe doskonałe 126p".
19 LISTOPADA Na YouTube'owym koncie Jaromiego, pn. Kino Jaromiego, ukazał się 100-tny wideoklip. Jaromi postanowił zadedykować ten wideoklip Ojcu Polskiej Harmonijki Bluesowej - Ryszardowi Skibie Skibińskiemu, i zmontował ten wideoklip, do swojej, zamieszczonej na płycie "Polski Blues Standards" (2006), wersji kompozycji Ryszarda Skibińskiego, pt. "Blues córek naszych".
2013
22 LISTOPADA Premiera płyty pt. Tribute to Skiba. Płyta nagrana live w kinie Forum w Białymstoku, w 30 rocznicę śmierci Ryszarda Skiby Skibińskiego z gościnnym udziałem wielu muzyków, specjalnie na tą okazję zaproszonych. Płyta ta nie jest przeznaczona do sprzedaży. To krążek kolekcjonerski, wydany w limitowanym nakładzie 1000 szt.
27 GRUDNIA Premiera CD zespołu Blues Menu, pt. "nie samym BLUESem...". Jest to czwarta płyta w dorobku tego zespołu.