Asia Kołaczkowska
fot. Jaromi
JOASIA
KOŁACZKOWSKA

Aktorka i wokalistka
kabaretu HRABI.
Przedtem - kabaretu POTEM.

Joasię Kołaczkowską zapoznałem dnia 10 stycznia 2005 roku, w klubie Harenda w Warszawie, podczas jednej z imprez z serii: Kabaretowa Scena Trójki. Koncertował tam wtedy kabaret HRABI, a po nim wystąpił zespół Blues Flowers. Asia zaśpiewała wtedy z nami gościnnie chórki w piosence pt. "Spoko Wodza", a także w towarzyskich rozmowach kuluarowych wyraziła chęć i gotowość, uczestnictwa w jakimś naszym projekcie fonograficznym.

Dnia 12 października 2007r. Asia pojawiła się na nasze zaproszenie w studiu Radia Merkury w Poznaniu, gdzie wzięła udział w nagraniu - realizując partię wokalu w napisanej przeze mnie specjalnie na tę okazję piosence pod tytułem "Blues o Zenonie L.". Nagranie znalazło się na naszej płycie pt."Smacznego!". Trzeba dodać, że pomysł na taki tytuł tej płyty podsunęła nam właśnie Asia Kołaczkowska, a myśmy jej posłuchali - ponieważ miała absolutną rację!

Dnia 27 września 2008r. podczas benefisu 15-lecia zespołu Blues Flowers urządzonego w Domu Polskim w Zakrzewie, gościliśmy na scenie Asię, wraz z całym kabaretem HRABI. Z zespołem Blues Flowers, zaśpiewała "Blues o Zenonie L.", a z kabaretem HRABI - a capella - "Trabant blues". Ponadto wraz z całym kabaretem HRABI udzielała się w chórkach podczas utworów granych przez zespół Blues Flowers, a także w różnych innych sytuacjach scenicznych - nie zawsze muzycznych!


Strona kabaretu HRABI