Marcin Szulkowski
fot. Anna Jerzyk
MARCIN
SZULKOWSKI

Gitarzysta
lider zespołu Szulerzy

Marcina Szulkowskiego poznałem dnia 9 kwietnia 2003r. na barce Manta w Bydgoszczy, na kilka dni przed pierwszą naszą próbą w Inowrocławiu. Od 13 kwietnia 2003r. jeździliśmy z Michałem Kielakiem z Bydgoszczy do Inowrocławia, aby zrobić próby przed nagraniem płyty Cielaka, pt. "tribute to Ryszard Skiba Skibiński", w nagraniu której Marcin Szulkowski, wraz ze swoim zespołem Szulerzy, też brał udział. 23 kwietnia 2003r. weszliśmy do studia Radia PiK w Bydgoszczy, i tę płytę nagraliśmy. Marcin zagrał także w składie który nagrał tę płytę, podczas jedynego koncertu promującego ją, który odbył się dnia 15 listopada 2003r. na festiwalu Toruń Blues Meeting.

Dnia 13 grudnia 2003 roku, po raz kolejny wszedłem do studia bydgoskiego Radia PiK, z zespołem Szulerzy. Tym razem był to projekt wymyślony przez Marcina Szulkowskiego, a mianowicie - nagranie moich kompozycji na płytę okazjonalnej formacji pn. Jaromi & Szulerzy. Płyta nosi tytuł "Gra w piki daje wyniki". Później jeszcze brałem gościnny udział w kilku koncertach zespołu Szulerzy.

11 czerwca 2005r. w kinoteatrze Piast w Ostrzeszowie, razem z Marcinem Szulkowskim zagrałem w kilku utworach, w obszernym projekcie muzycznym Adama Kulisza pn. Polish Blues Session - był to koncert na który Adam zaprosił do zagrania razem, wielu znaczących muzyków polskiej sceny bluesowej. Po czterech latach - 11 lipca 2009r. ukazała się płyta z nagraniami z tego koncertu, pt. Ostrzeszów 2005.


Strona zespołu SZULERZY