Adam Coolish Kulisz
fot. Anna Jerzyk
ADAM
"COOLISH" KULISZ

Gitarzysta
występuje solo, a także z własną formacją pn. Coolish Blues Session. Udziela się również w wielu innych okazjonalnych składach.

Adama Kulisza poznałem dnia 2 października 2004r. w kinoteatrze Piast, w Ostrzeszowie. Zagrał wtedy gościnnie cały koncert z duetem Cielak & Jaromi. Nagranie tego koncertu ukazało się potem na płycie duetu Cielak & Jaromi, pt. "Koncert w Ostrzeszowie dla Kawy". Po tym koncercie pojawił się pomysł stworzenia grupy pn. Fajfusowy Tercet Bluesowy, w składzie:

Adam "Coolish" Kulisz - gitara, śpiew
Jarosław Jaromi Drażewski - gitara, harmonijka, śpiew
Michał "Cielak" Kielak - harmonijki

Jednakże po zagraniu kilku koncertów zespół okazał się efemerydą. 6 maja 2005 roku, miałem przyjemność zagrać cały koncert gościnnie z zespołem Adama Kulisza, pn. Coolish Blues Session, co miało miejsce w klubie Vademecum, w Lesznie.

11 czerwca 2005r. w kinoteatrze Piast w Ostrzeszowie, razem z Adamem Kuliszem zagrałem w kilku utworach, w obszernym projekcie muzycznym Adama, pn. Polish Blues Session - był to koncert na który Adam zaprosił do zagrania razem, wielu znaczących muzyków polskiej sceny bluesowej. Po czterech latach - 11 lipca 2009r. ukazała się płyta z nagraniami z tego koncertu. Płyta nosi tytuł "Ostrzeszów 2005".

Adam kilkakrotnie zaśpiewał gościnnie z moim zespołem Blues Flowers. Było to 8 października 2005r. na festiwalu Rawa Blues w Katowicach, 11 maja 2006r. w klubie Szuflada 15 w Chorzowie, i 23 czerwca 2006r. w Amfiteatrze Leśnym w Gdańsku.

Nadmieniam - gdyż nadmienić się należy - że jedna z kompozycji Adama Coolisha Kulisza pt. "Blues Kubusia Puchatka", została przeze mnie nagrana, i znalazła się na mojej płycie solowej, pt. "Polski blues standards".


Strona Adama Kulisza