Tadeusz Bogucki
fot. Adam Krzysztofiak
TADEUSZ
BOGUCKI

Wokalista i lider
w zespole Blues Menu.
W początkowym okresie także basista...

Tadka Boguckiego zapoznałem któregoś dnia między 2 a 8 lipca 1995r. podczas festiwalu Blues Express w Zakrzewie. Tadziu posiadał wtedy brodę strasznie zapuszczoną. Pierwszy raz zagraliśmy razem dnia 15 marca 1996 roku, w pubie Klappstuhl, w Langen (mała miejscowość pod Frankfurtem nad Menem). Graliśmy tam w trio - Tadziu, ja, oraz Heniu Szopiński, pod nazwą Bluesdorf Orchestra - nazwa nieco naciągana, przejęta od wcześniejszj - faktycznej orkiestry, którą kiedyś Tadziu wraz z Heniem założyli i prowadzili w Polsce. Tadziu Bogucki był wtedy emigrantem, i nasz koncert w Langen był konsekwencją jego inicjatywy organizacyjnej. Później - po powrocie do Ojczyzny, Tadziu zamieszkał w Obornikach Śląskich, gdzie na początku roku 1999, założył zespół Blues Menu w składzie:

Tadeusz Bogucki - śpiew, bas
Paweł Kanonowicz - gitara
Przemek Czaja - gitara
Jarosław Jaromi Drażewski - harmonijka
Tomasz Szałęga - perkusja

(na przestrzeni dziejów skład zespołu ulegał licznym zmianom)

Pierwszy koncert z zespołem Blues Menu zagrałem dn. 13 marca 1999 roku, w Obornickim OK. Od tamtego czasu - z przerwą (lipiec 2006 - wrzesień 2007) po której mój przydział na stanowisku harmonijkarza zmienił się, gdyż otrzymałem stanowisko gitarzysty - jestem stałym członkiem zespołu.

Oprócz pracy w Blues Menu, zdarzyło mi się razem z Tadziem Boguckim uczestniczyć w innym projekcie. Dnia 11 czerwca 2005 roku, w kinoteatrze Piast w Ostrzeszowie, razem z Tadkiem Boguckim grałem w kilku utworach, w obszernym projekcie muzycznym Adama Kulisza pn. Polish Blues Session - był to koncert na który Adam zaprosił do zagrania razem, wielu znaczących muzyków polskiej sceny bluesowej. Po czterech latach - 11 lipca 2009r. ukazała się płyta z nagraniami z tego koncertu, pt. Ostrzeszów 2005.

Podsumowując:
Razem z Tadeuszem Boguckim nagraliśmy 5 płyt:

1. Blues Menu - Za ścianą rodzi się blues   (2004)
2. Blues Menu - Chiński Mur   (2008)
3. Polish Blues Session - Ostrzeszów 2005   (2009)
4. Blues Menu - na żywo w Bajce   (2010)
5. Blues Menu - nie samym BLUESem...   (2013)

Strona zespołu Blues Menu