Jacek Siciarek
fot. Paweł Kuśnierek
JACEK
SICIAREK

Wokalista jazzowy
lider zespołu Dzieńdobry

Jacka Siciarka poznałem 19 lutego 1994r. w DK Słowianin, w Szczecinie, na festiwalu Bluesada. Jacek Siciarek chciał wtedy pożyczyć gitarę od Roberta Grześkowiaka, jednakże Robert nie był skłonny. Wystraszył się, czy co? Dnia 5 lipca 1995r. po raz pierwszy z Jackiem Siciarkiem grałem na scenie - był to skrzyknięty ad hoc, przez Henia Szopińskiego skład pod nazwą Niespodzianka:

Jacek Siciarek - gitara, śpiew
Jaromi - gitara, harmonijki
Dariusz Liponoga - bas
Paweł Kuśnierek - perkusja

Miało to miejsce w Domu Polskim, w Zakrzewie, podczas festiwalu Blues Express. Później, podczas wielu kolejnych edycji tego festiwalu, bardzo często zdarzały się sytuacje, gdzie z Jackiem Siciarkiem jamowałem. Także podczas innych imprez, np. 20 kwietnia 1996r. Jacek wystąpił z zespołem Blues Flowers gościnnie, w klubie studenckim PiekłoRaj w Poznaniu. Dnia 16 lutego 1997r. w klubie Cicibór, w Poznaniu, odbył się koncert promocyjny płyty zespołu Blues Flowers, pt. "Nie będę grzecznym chłopcem", która tego dnia się ukazała. Jednym z zaproszonych na tę fetę gości, był Jacek Siciarek, i tam też razem jamowaliśmy. 13 września 1998r. Jacek Siciarek wystąpił gościnnie z grupą Blues Flowers, na koncercie plenerowym, podczas Winobrania w Zielonej Górze. Ja również miałem przyjemność grać gościnnie z zespołem Jacka Siciarka - Dzieńdobry, co miało miejsce 24 listopada 1998r. i 11 grudnia 1998r. w Celic Pubie w Gdańsku. 9 lipca 1999r. Jacek Siciarek wziął udział w koncercie pn. Blues Flowers Special Project, granym na festiwalu Blues Express w Zakrzewie, a 15 lipca 1999r. zagrałem w duecie z Jackiem, na imprezie pn. Upojne Lato EB, w Łebie. Dnia 12 lipca 2000r. zagraliśmy w Łobżonce na uroczystym otwarciu trasy rowerowej, w zorganizowanym przez Henia Szopińskiego ad hoc składzie:

Jacek Siciarek - gitara, śpiew
Romek Puchowski - gitara, śpiew
Jaromi - harmonijka
Adam Wendt - saksofon tenorowy
Grzegorz Nadolny - gitara basowa
Kirył - perkusja

Naszych pierwszych wspólnych nagrań dokonaliśmy wiosną 2000r. Był to materiał, na do tej pory nie wydaną płytę grupy Dzień Kobiet, w której Jacek Siciarek był wokalistą. Moje instrumenty brzmią w dwóch utworach tego materiału (miałem brać udział w nagraniu całej płyty, ale wylądowałem wtedy w szpitalu z wylewem z pękniętego tętniaka w czaszce, i czekała mnie poważna operacja owej czaszki otwierania, zaklejania dziury, i zaszywania rany...). Jeden z tych utworów, pt. "Letnie grzanie", został wydany na singlu.

8 października 2007r. Jacek Siciarek nagrał gościnnie wokal do utworów: "Balladka słodka" i "Balladka słodka - wersja klasy B", przeznaczonych na płytę grupy Blues Flowers, pt. "Smacznego!"


Strona Jacka Siciarka