Arkadiusz Lisowski
fot. Paweł Kuśnierek
ARKADIUSZ
LISOWSKI

Przez krótki okres czasu
- basista w zespole Blues Flowers.
Później - basista Marcina Rozynka.

Arka Lisowskiego poznałem wiosną 1997 roku na jakiejś imprezie familijnej, gdzie zaprosił mnie Robert Grześkowiak (Robert i Arek - to szwgrowie). Arek był wtedy emigrantem w Niemczech, a impreza odbyła się w jego mieszkaniu w Lesznie, gdzie Arek czasem przebywał odwiedzając Ojczyznę. Arka Lisowskiego znałem wcześniej z nagrań - z płyty formacji gitarowej Eschner/Lisowski/Ruggera-Tönissen, pt. "Still my Guitar...".

Dnia 11 maja 1997r. z Arkiem Lisowskim i Robertem Grześkowiakiem, wszedłem do studia Radia Elka, w Lesznie, by pod nazwą Blues Flowers Trio (byłem przeciwny zastosowaniu zestawienia wyrazów: blues i flowers - w nazwie, jednak zostałem przegłosowany), nagrać pięć standardów:

1. Help Me ( Williamson & Bass)
2. Before You Accuse Me (Ellas McDaniel)
3. Another Bag (Rodney Jones)
4. Key To The Highway (Big Bill Broonzy)
5. My Babe (Willie Dixon)

Jedno z tych nagrań opublikowaliśmy później jako bonus na singlu grupy Blues Flowers, pt. Nie będę grzeczną dziewczynką, którego premiera dokonała się 19 maja 2003 roku (w tym momencie to nie było nadużyciem, gdyż Arek był już wtedy basistą Blues Flowers).

28 sierpnia 1999r. zagraliśmy koncert w niemieckiej miejscowości Selent, na zamku Blomenburg. Koncert dla Blues Flowers, załatwił mieszkający jeszcze wtedy w Niemczech Arek Lisowski, z zastrzeżeniem - że on będzie grał na basie. Tak oto więc zespół Blues Flowers, zagrał koncert w Selent - Blomenburg, z Arkiem na basie.

28 kwietnia 2001r. ponownie jako Blues Flowers Trio - czyli w tym samym składzie co poprzednio, weszliśmy do studia Radia Elka w Lesznie, by nagrać tym razem kilka moich kompozycji. Moje, oraz Arka instrumenty muzyczne, brzmią razem w trzech z nich:

1. Tylko blues
2. Bo mnie nie o to szło
3. Zła kobieta

Żadne z tych nagrań, nie zostało do tej pory opublikowane.

Dnia 1 czerwca 2001r. w Motor Club w Lesznie, Blues Flowers Trio zagrało pierwszy swój koncert.

Po wycofaniu się Macieja Kręca z gry w Blues Flowers (koncert pożegnalny: 14 lipca 2001r.), dnia 27 września 2001r. w Lesznie, w Collage Cafe, Arek Lisowski zagrał pierwszy koncert jako basista Blues Flowers.
Przetrwał na tym stanowisku do 12 października 2003r., kiedy to zagrał z tym zespołem koncert ostatni (Promocja Zdrowia w Brusach).

Przez ten krótki okres gry w Blues Flowers, Arek uwiecznił swą obecność w tym zespole udziałem w nagraniu płyty "Spoko Wodza", promowanej trzema singlami:

1. Gdybym tylko mógł
2. Nie będę grzeczną dziewczynką
3. Bo mnie nie o to szło

oraz udziałem w nagraniu specjalnego singla z pastorałkami, pt. "Cieszymy się jak dzieci".