Bartek Bogucki
fot. Jaromi
BARTEK  BOGUCKI

Basista
zespołu Blues Menu

Bartka Boguckiego poznałem któregoś dnia między 2 a 8 lipca 1995 roku, podczas festiwalu Blues Express w Zakrzewie, gdzie przebywał ze swoim tatą - Tadziem Boguckim, który posiadał wtedy brodę strasznie zapuszczoną. Bartek był wtedy jeszcze małym chłopcem i nie wyglądał mi na specjalnie zainteresowanego wydarzeniami muzycznymi, jakie wtedy w Zakrzewie miały miejsce. Kiedy po mojej krótkiej nieobecności (lipiec 2006 - wrzesień 2007) w składzie zespołu Blues Menu, otrzymałem w nim ponownie stanowisko - tym razem gitarzysty, okazało się że stanowisko basisty w zespole, przejął po swoim tacie Bartek Bogucki.

Dnia 27 września 2007 roku, po odbytej dzień wcześniej próbie, zagraliśmy nasz pierwszy wspólny koncert. Miało to miejsce na imprezie zorganizowanej w Trzebnickim OK, pn. I Trzebnickie Wykopki Bluesowo-Jazzowe.

Oprócz naszej wspólnej gry w zespole Blues Menu, Bartek Bogucki razem z perkusistą Krzysztofem Syczem, grał jeszcze ze mną, tworząc mi tzw. "Zastępczą Sekcję Rytmiczną" - repertuar zespołu Jaromi zez Ekom, oraz bluesowe standardy na kilku imprezach latem 2013 roku, z powodu iż sekcji rytmicznej grupy Jaromi zez Ekom, nie pasowały niektóre terminy, będące fragmentem zaplanowanej trasy koncertowej tego zespołu, pn. Rajd WRPO.

Razem wzięliśmy udział w nagraniu trzech płyt zespołu Blues Menu:

1. Chiński Mur   (2008)
2. na żywo w Bajce   (2010)
3. nie samym BLUESem...  (2013)

Ponadto w ramach sesji nagraniowej płyty pt. "nie samym BLUESem...", Bartek Bogucki uczestniczył w nagraniu mojego utworu pod tytułem: "Defil Blues", który ze względu na niezgodność stylistyczną z resztą materiału, został z programu płyty wyrzucony. Jednakże od członków zespołu dostałem zezwolenie na wykorzystanie owego utworu, w moich własnych publikacjach, prezentujących moją twórczość na bluesowej scenie.

Strona zespołu - Blues Menu