Joanna Dudkowska
fot. Jaromi
JOANNA
DUDKOWSKA

Basistka
m.in. w takich zespołach jak:
Blues & Funky Fun,
Nawiasemówiąc,
The Teachers...

Joannę Dudkowską poznałem w pewien jesienny listopadowy wieczór, na dworcu PKP w Kościanie, gdzie siedziała w dworcowej poczekalni wraz ze swoim przyszłym mężem. Widząc owego małżonka jej przyszłego, pomyślałem - O! Michał Dolata! Po czym się zwracam do niego - Cześć Michał - mówię, na co on mi odpowiada - Na pewno mnie pomyliłeś z Michałem Dolatą, a ja przecież jestem Karol Dudkowski. Po owej niefortunnej pomyłce się również z Joanną sobie przedstawiliśmy, po czym ona rzecze iż już mnie raz kiedyś podczas jakiegoś lokalnego kościańskiego koncertowania obserwowała. Następnie, po wymianie jeszcze kilku zdań żeśmy się rozstali, gdyż akurat nadjechały pociągi wiozące nas w przeciwnych kierunkach. Mała dygresja: Gdy teraz widzę w/w panów razem - stwierdzam że nie są wcale podobni.

Pierwszy raz miałem przyjemność wystąpić z Joanną Dudkowską na scenie, dnia 4 grudnia 2009r. w klubie Kuźnia, w Kościanie, gdzie byłem zaproszony przez lidera zespołu Blues & Funky Fun - Lecha Niedźwiedzińskiego, do gościnnego zagrania z jego zespołem. Sytuacja taka później kilkakrotnie się powtarzała w różnych innych miejscach.

Dnia 27 maja 2011r. w klubie Kuźnia w Kościanie, miał miejsce premierowy koncert powstałej miesiąc wcześniej formacji Jaromi zez Ekom, w składzie:

Jaromi Drażewski - gitara, śpiew, harmonijki
Joanna Dudkowska - gitara basowa
Tomasz Boguś - perkusja

Razem z Joannę Dudkowską, nagrałem jedną płytę:

1. Jaromi zez Ekom - "Blubrana migana zez Kościana"   (2012)

Strona Jaromi zez Ekom