Szymon Szopiński
fot. Piotr Pydyn
SZYMEK
SZOPIŃSKI

Perkusista
kolejno między innymi w takich zespołach jak: Junior Blues Band; LO27; The Rabbits: Boogie Boys

Szymka Szopińskiego poznałem w lipcu 1994r. Wtedy był jeszcze taki mały że gdy chciał zagrać na perkusji, to musiał za nią stać, bo gdy usiadł na taborecie, to nie sięgał nogą do pedału stopy. Daty naszego pierwszego wspólnego grania na jam session, niestety nie odnotowałem, ale zapewne nastąpiło ono na nieco późniejszych edycjach Blues Expressu w Zakrzewie. 5 marca 2004r. w klubie Piwnica 21, w Poznaniu, miałem przyjemność zagrać gościnnie na harmonijce z zespołem Boogie Boys.

W czerwcu 2004r. Szymek wziął gościnny udział w nagraniu utworu pt. "Graj Bartek Boogie Woogie", który znalazł się na płycie zespołu Blues Flowers, pt. "bluesmenty".

11 czerwca 2005r. w kinoteatrze Piast w Ostrzeszowie, razem z Szymkiem Szopińskim zagrałem w kilku utworach, w obszernym projekcie muzycznym Adama Kulisza pn. Polish Blues Session - był to koncert na który Adam zaprosił do zagrania razem, wielu znaczących muzyków polskiej sceny bluesowej. Po czterech latach - 11 lipca 2009r. ukazała się płyta z nagraniami z tego koncertu. Płyta nosi tytuł "Ostrzeszów 2005".


Strona zespołu Boogie Boys