Tomek Boguś
fot. Jaromi
TOMASZ
 BOGUŚ


Perkusista zespołu Blues & Funky Fun
- Lecha Niedźwiedzińskiego, a także śpiewaczki country Urszuli Chojan.

Nazwisko Tomka Bogusia, obiło mi się o uszy prawdopodobnie już w latach 80-tych zeszłego stulecia, jednakże osobiste zapoznanie miało miejsce dopiero 6 czerwca 2009 roku w Debrznie, na imprezie pn. Dni Młodości, gdzie grałem z Blues Flowers, a Tomek z piosenkarką country - Urszulą Chojan. Tomek podszedł wtedy do mnie w przerwie między koncertami, przedstawił się jako muzyk z Kościana i zaprosił mnie na koncert zespołu Blues & Funky Fun - Lecha Niedźwiedzińskiego, grany w następnym tygodniu w klubie Kuźnia w Kościanie, gdzie mieliśmy okazję już bliżej się zapoznać. W tym też miejscu 4 grudnia 2009 roku, podczas następnego koncertu tego zespołu, nastąpiło pierwsze nasze wspólne granie na scenie, gdzie na zaproszenie Lecha Niedźwiedzińskiego, miałem przyjemność zagrać gościnnie z Blues & Funky Fun.

Dnia 27 grudnia 2009 roku, ponownie w klubie Kuźnia w Kościanie, odbył się pierwszy koncert nowej formacji Jam Ping Pong, w składzie:

Tomek Boguś - perkusja
Marcin Ruszkiewicz - gitara basowa
Michał Dolata - gitara
Jaromi - gitara, harmonijki

Dnia 27 maja 2011r. w klubie Kuźnia w Kościanie, miał miejsce premierowy koncert powstałej miesiąc wcześniej formacji Jaromi zez Ekom, w składzie:

Jaromi Drażewski - gitara, śpiew, harmonijki
Joanna Dudkowska - gitara basowa
Tomasz Boguś - perkusja

Dnia 26 września 2011 roku, na Sali Koncertowej Kopalni Soli w Kłodawie - 600m pod ziemią (!), miał miejsce zaimprowizowany występ duetu Jaromi & Tomek Boguś, gdzie za zaproszenie przewodnika wycieczki, duet ten wykonał piosenkę z filmu Stanisława Barei "Miś", pt. "Jestem wesoły Romek".

Strona Jaromi zez Ekom