Adam Wendt
fot. Jaromi
ADAM  WENDT

Saksofonista jazzowy
Niegdyś - filar grupy Walk Away,
a także ważna postać formacji Young Power. Obecnie koncertuje między
innymi z własną formacją
Adam Wendt Power Set

Adama Wendta, którego wcześniej znałem z koncertów i płyt takich grup jak Young Power, czy Walk Away osobiście miałem przyjemność poznać 7-13 lipca 1996r. na Warsztatach Bluesowych w Zakrzewie. Od razu wtedy zaczęliśmy razem w Domu Polskim jamować, ale nie tylko jamować, gdyż Adam zagrał wtedy gościnnie koncert z Blues Flowers. Sytuacja taka powtarzała się bardzo chętnie na wszystkich kolejnych edycjach Warsztatów Bluesowych w Zakrzewie. Dnia 9 lipca 1999r. Adam Wendt wziął udział w koncercie pn. Blues Flowers Special Project, granym na festiwalu Blues Express w Zakrzewie. 12 lipca 2000r. zagraliśmy w Łobżonce na uroczystym otwarciu trasy rowerowej, w zorganizowanym przez Henia Szopińskiego ad hoc składzie:

Jacek Siciarek - gitara, śpiew
Romek Puchowski - gitara, śpiew
Jaromi - harmonijka
Adam Wendt - saksofon tenorowy
Grzegorz Nadolny - gitara basowa
Kirył - perkusja

Na niewydanym dotychczas materiale płytowym grupy pn. Dzień Kobiet, który był nagrany wiosną roku 2000, nasze instrumenty brzmią w jednym utworze, którego tytuł brzmi tak jak nazwa zespołu, czyli "Dzień kobiet".

Dnia 12 października 2007r. Adam Wendt wziął gościnnie udział w sesji nagraniowej, płyty zespołu Blues Flowers, pt. "Smacznego!". Adam zagrał na saksofonie tenorowym CONN CHU BERRY "TRANSITIONAL", w takich utworach jak:

1. Balladka słodka
2. W pamiętniku Cię zapiszę
3. Kaszanka blues
4. Balladka słodka /wersja klasy B/


Strona Adama Wendta