Piotr Baron
fot. Jaromi
PIOTR  BARON

Saksofonista jazzowy
znany m.in. ze swoich płyt solowych:
Take One; Blue Rain; Bogurodzica; Tango; Reference; ..., fanom bluesa bardziej może być znany np. z płyty Mike Russel & Levandek All Stars Blues Band
pt. Blues Party Nad Piławą.

Kiedy pierwszy raz usłyszałem grę Piotra Barona, to już pewnie sobie teraz nie przypomnę. Czy był to koncert, płyta, czy audycja pt. Trzy Kwadranse Jazzu? Pierwszy koncert jaki utkwił w mojej pamięci to w ramach Jazz Jambore'88 - występ grupy Jarosław Śmietana Sounds i Goście, w Cafe Pod Samowarem, na Ścianie Wschodniej w Warszawie. Wśród członków tej formacji znaleźli się m.in. właśnie Piotr Baron, jak również Ś.P. Andrzej Zaucha. I właśnie szczególne unisono wokalno-saksofonowe w wykonaniu tych dwóch Panów, utkwiło w mojej pamięci i pozostanie w niej aż do śmierci, a być może i dłużej. Swoisty medley How High The Moon i Ornitology, wydał mi się zabiegiem genialnym, a zabrzmiał wprost rewelacyjnie pięknie.

Dnia 13 września 2008 roku, w Ośrodku Wypoczynkowym Nad Piławą w Głowaczewie, na zorganizowanej przez Andrzeja T. Brzeskiego imprezie z okazji 40-lecia powstania zespołu PARADOX!, miałem przyjemność oraz zaszczyt wraz z zespołem Blues Menu, gościć na scenie Piotra Barona, który uświetnił naszą muzykę - swoimi  znakomitymi  solówkami.


Strona Piotra Barona